Zvládnete to

Autor: Mon Laciková 18.12.2020 0 Komentárov 352 videní

Rany do života prídu vždy nečakane. Nedajú sa predvídať, otrasú nami, zasiahnu nás. Ale dokážeme ich prekonať.  Bolesť a smútok sa premení na silu. Staneme sa nielen silnejšími, ale začneme si viac vážiť tých mnoho drobností, ktoré sme brali ako samozrejmosť.

V každom z nás sa skrýva sila a viera v to, že aj tie najťažšie dni života prijmeme, nepodľahneme strachu a vykročíme ku láske, pokoju a harmónii. S hlbokou pokorou môžeme prijať aj tú najtvrdšiu ranu osudu.

Neexistuje návod, ako zvládnuť takéto dni, rany osudu. Každý sme iný a každý sa vyrovnávame rôzne s takýmito situáciami.

Ale sú veci, ktoré vám môžu pomôcť prekonať takéto dni.

1. Prijmite bolesť, všetko to, čo sa vám udialo. Vyplačte sa, ak to cítite, aj keď ľudia majú vo zvyku hovoriť „neplač, to bude dobré“. Nie. Ja vám hovorím, plačte koľko vám chutí, koľko sa žiada.

2. Nikoho neobviňujte. Ani seba, ani druhých. Buďte k sebe láskaví.

3. Vyrozprávajte sa z toho. Nezabudnite, že nikdy nie ste sami, vždy je pri vás niekto, komu sa môžete vyrozprávať. Niekomu, komu môžete dôverovať, v kom cítite oporu, kto si možno podobné zažil a má vás úprimne rád.

4. Možno patríte k ľuďom, ktorí sa chcú utiahnuť do ticha, do seba. Ak to takto cítite, urobte tak. Mne to veľmi pomohlo. Myslela som si, že som sa s bolestivou ranou vysporiadala a prijala ju. Vyrozprávala som sa z toho, ale neskôr som cítila potrebu byť osamote a prežiť si to sama v tichu. Vtedy som si povedala: „Moni, premeň svoju bolesť na silu“. Často som si to opakovala…

5. Časom to všetko pominie. Nesnažte sa to vymazať z hlavy, spomienky vždy zostanú. Bolesť a smútok patria k životu.

6. Ak sa nechcete s nikým o tom rozprávať, píšte si do zošita všetky svoje pocity, čo prežívate, ako sa cítite. Všetko dajte zo seba von na papier. Uľaví sa vám.

7. Vôbec nemusíte vedieť kresliť či maľovať. Maľujte, kreslite. Ja neviem kresliť ani maľovať (okrem slniečka, kvetinky, domčeku… :-). Ale aj tak som to urobila. Maľovala som a dokonca som prekvapila samu seba svojou maľbou a mojich blízkych tiež :-).

8. Vytancujte sa z toho. Pustite si takú hudbu, ktorá sa vám v tom momente žiada. Možno to bude niečo úplne iné ako zvyknete počúvať. Je to úplne jedno. Vraj keď tancujeme, vyprázdňujeme svoju bytosť od starých či nových blokád, rozprúdime energiu, ktorá sa očisťuje.

Nechajte minulosť minulosťou. Nikdy sa nevráti, zostane už len vo vašich spomienkach. Život prináša strach, bolesť, sklamanie. Ale všetko zvládnete. Dokonca budete po týchto skúsenostiach silnejší.

Na záver: Ak ste našli v tomto článku niečo hodnotné pre vás alebo vás v niečom inšpiroval, podporte nás zdieľaním. Je to najlepší spôsob, ako podporiť kvalitný obsah. Vy rozhodujete o tom, čo letí. ↓

O autorovi: Mon Laciková

Mon Laciková

Energická žena s pozitívne naladeným životným entuziazmom a dobrodružnou dušou. Rada sa na svet pozerám cez objektív a zachytávam krásne, nezabudnuteľné momenty života.

Pozrite si všetky články od Mon Laciková

Komentárov

wonderful comments!