Vaše zrkadlo

Autor: Mon Laciková 29.12.2020 0 Komentárov 1271 videní

Nie je pre vás určite nové, ak ste počuli, že každý koho v živote stretnete, je vašim zrkadlom.

Možno súhlasíte, možno nie. Určite si hovoríte, že vy sa ale nesprávate tak, ako ľudia, ktorých stretávate.

Ale…

Tie veci, ktoré sa vám nepáčia na iných, tie, ktoré vás najviac iritujú, sú práve tie, ktoré sa vám nepáčia na vás samotných. Väčšina z vás však zvykne práve iných kritizovať, posudzovať a obviňovať. Bojíte sa totiž prijať zodpovednosť za to, čo sa vám deje.

Ak vás určitým spôsobom poburuje správanie u iného človeka, vyvoláva u vás negatívne reakcie, s najväčšou pravdepodobnosťou to bude práve tá vec, ktorú vy v sebe musíte vyriešiť.

Zväčša ide o záležitosti, ktoré z minulosti nemáte vyriešené.

Napríklad. Ak niekto na vás hľadá chyby, ale vy na ňom určite nie, tak si položte otázku, či všeobecne nepatríte k ľuďom, ktorí vidia na druhých ich horšie stránky.

Alebo ak si do vzťahu priťahujete človeka, ktorí vás podvádza, pravdepodobne ste sa nevysporiadali s tým, že vás jeden z rodičov opustil. Človek, ktorého ste si pritiahli do vzťahu vám potvrdzuje, že nemôžete iným dôverovať v ich citoch.

Každý človek, ktorého v živote stretneme nám zrkadlí to, čo potrebujeme v sebe vyriešiť.

Nabudúce, ak stretnete človeka, ktorí vo vás vyvolal negatívnu reakciu položte si tieto otázky:

  1. Ja sa takto správam k iným ľuďom?
  2. Čo mi tento človek zrkadlí?
  3. Aké ponaučenie v tom mám hľadať?
Na záver: Ak ste našli v tomto článku niečo hodnotné pre vás alebo vás v niečom inšpiroval, podporte nás zdieľaním. Je to najlepší spôsob, ako podporiť kvalitný obsah. Vy rozhodujete o tom, čo letí. ↓

O autorovi: Mon Laciková

Mon Laciková

Energická žena s pozitívne naladeným životným entuziazmom a dobrodružnou dušou. Rada sa na svet pozerám cez objektív a zachytávam krásne, nezabudnuteľné momenty života.

Pozrite si všetky články od Mon Laciková

Komentárov

wonderful comments!