Tolerujete ľuďom aby vás znevažovali?

Autor: Mon Laciková 21.05.2019 0 Komentárov 1093 videní

Občas nám prídu maily, v ktorých často riešite vaše partnerské či rodinné vzťahy. O vzťahoch som písala už pár článkov (https://www.vesele-veci.sk/blog/vztahy-1-cast/), ale teraz by som vám chcela napísať niečo z knihy, pre mňa veľmi zaujímavej, inšpiratívnej. Kniha od Dona Miguela Ruiza – Tajomstvo vzťahov.

Ak máte vzťah, v ktorom vás niekto znevažuje, tak je to preto, lebo to znevažovanie prijímate, lebo veríte, že si ho zaslúžite. Máte svoju hranicu, koľko znevažovania ste schopní prijať, avšak nikto na svete vás neznevažuje viac, ako sa znevažujete sami.

Hranica vášho sebaznevažovania je hranicou, ktorú budete tolerovať iným ľuďom. Ak vás niekto znevažuje viac ako vy sami, odídete od neho, utečiete, ujdete. No ak vás znevažuje len o čosi menej ako sa znevažujete sami, možno s ním ešte zostanete. Znevažovanie si predsa zaslúžite.

V normálnom vzťahu je to zvyčajne o splácaní nespravodlivosti, o odplate. Znevažujú vás takým spôsobom, akým potrebujete a vy znevažujete tak, ako potrebujú byť znevažovaní oni. Je to rovnováha. Energia priťahuje rovnaký druh energie, rovnaké vibrácie.

Koľko krát príde ku vám niekto a povie: „Ach, som taký znevažovaný,“ a vy sa ho opýtate: „Tak prečo tam zotrvávaš?“ nevie vám ani odpovedať. Pravdou je, že ponižovanie potrebuje, lebo je to spôsob, ktorým trestá sám seba.

Život vám prináša presne to, čo potrebujete. Na svete vládne spravodlivosť. Nemáme sa na čo sťažovať. Môžeme dokonca povedať, že naše utrpenie je dar. Stačí, ak otvoríte oči a rozhliadnete sa okolo seba. Je to presne to, čo potrebujete, aby ste sa zbavili svojho jedu, aby ste si zahojili rany.

Na záver: Ak ste našli v tomto článku niečo hodnotné pre vás alebo vás v niečom inšpiroval, podporte nás zdieľaním. Je to najlepší spôsob, ako podporiť kvalitný obsah. Vy rozhodujete o tom, čo letí. ↓

O autorovi: Mon Laciková

Mon Laciková

Energická žena s pozitívne naladeným životným entuziazmom a dobrodružnou dušou. Rada sa na svet pozerám cez objektív a zachytávam krásne, nezabudnuteľné momenty života.

Pozrite si všetky články od Mon Laciková

Komentárov

wonderful comments!