Technologické spoločnosti riadia každý deň mysle ľudí…

Autor: Mon Laciková 29.11.2019 0 Komentárov 799 videní

Hŕstka ľudí pracujúcich pre niekoľko technologických spoločností každý deň riadi myšlienky miliárd ľudí, hovorí dizajnový intelektuál Tristan Harris. Od notifikácií na Facebooku cez Snapstreaks až po automatické prehrávanie na YouTube, všetci bojujú o jednu vec: vašu pozornosť. Harris vysvetľuje, ako tieto spoločnosti zneužívajú psychológiu za účelom vlastného zisku, a volá po dizajnovej obrode, vďaka ktorej by nás, naopak, technológie podporovali v tom, aby sme žili, ako sami chceme.

Internet sa nevyvíja náhodne. Dôvod, prečo máme pocit, že nás vťahuje je boj o našu pozornosť. Ovplyvňuje každého. Aj tých, ktorý majú smartfón vo svojom vrecku.

Ak to chceme všetko napraviť, musíme urobiť tri radikálne zmeny!!!

Aké? Dozviete sa vo videu…

Na záver: Ak ste našli v tomto článku niečo hodnotné pre vás alebo vás v niečom inšpiroval, podporte nás zdieľaním. Je to najlepší spôsob, ako podporiť kvalitný obsah. Vy rozhodujete o tom, čo letí. ↓

O autorovi: Mon Laciková

Mon Laciková

Energická žena s pozitívne naladeným životným entuziazmom a dobrodružnou dušou. Rada sa na svet pozerám cez objektív a zachytávam krásne, nezabudnuteľné momenty života.

Pozrite si všetky články od Mon Laciková

Komentárov

wonderful comments!