Sústreďte sa na zdravie!

Autor: Mon Laciková 13.03.2020 0 Komentárov 1108 videní

Nie je náhoda, že mi dnes padol zrak v mojej knižnici na túto knihu: Zdravie, hojnosť a zákon príťažlivosti – Esther a Jerry Hicks.

A tak som si z tejto knihy vybrala niečo na aktuálnu tému, ako šíriť myšlienku zdravia.

Úryvok z knihy:

Každý má v sebe potenciál tak pre chorobu, ako aj pre zdravie. A čokoľvek, čomu venujete pozornosť, začne priťahovať zhmotnenie podstaty danej veci. Myšlienky majú naozaj ohromnú silu.

Keď sa vo vašom živote objaví niekto, kto vás podnieti k tomu, že sa začnete zameriavať viac na chorobu, ako na zdravie, na nedostatok telesnej alebo duševnej pohody viac, ako na pohodu, keď sa nachádzate v situácii, kedy sa cítite zraniteľní, ohrození alebo nahnevaní či rozčúlení – potom začnú bunky vášho tela reagovať na výslednicu takéhoto myslenia. A samozrejme je možné, že o niekoľko týždňov, dní či dokonca hodín sa spustí negatívny proces vo fyzickej forme.

Všetko, čo prežívate, je výsledkom myšlienok, ktoré si myslíte, a v tom neexistuje jediná výnimka.

Keď si vo svojom okolí všímate rôzne dôkazy, často vám taký fyzický dôkaz pripadá reálnejší, ako myšlienka. Vesmír nerozlišuje medzi vašimi myšlienkami o súčasnej realite a myšlienkami o imaginárnej realite. Vesmír a zákon príťažlivosti jednoducho reaguje na vaše myslenie – či skutočné, alebo imaginárne, či súčasné, alebo vo forme spomienok. Akýkoľvek „dôkaz“, ktorý vo svojom okolí zaznamenáte, nie je ničím iným, ako prejavom myslenia niekoho iného. A nie je dôvod, aby vás to, čo svojimi myšlienkami vytvárajú iní, desilo alebo ohrozovalo.

Neexistuje nič také, ako nezmeniteľný stav. Neexistuje fyzický stav, bez ohľadu na stupeň negatívnej degenerácie, ktorý nie je možné uzdraviť. Avšak na to treba chápať zákon príťažlivosti, nechať sa viesť pocitmi a mať vôľu cielene sa sústrediť a veci, ktoré vám prinášajú dobrý pocit.

Keby ste dokázali pochopiť, že vaše telo reaguje na to, na čo myslíte, a keby ste svoje myšlienky dokázali udržať tam kde chcete mať – boli by ste všetci zdraví.

Na záver: Ak ste našli v tomto článku niečo hodnotné pre vás alebo vás v niečom inšpiroval, podporte nás zdieľaním. Je to najlepší spôsob, ako podporiť kvalitný obsah. Vy rozhodujete o tom, čo letí. ↓

O autorovi: Mon Laciková

Mon Laciková

Energická žena s pozitívne naladeným životným entuziazmom a dobrodružnou dušou. Rada sa na svet pozerám cez objektív a zachytávam krásne, nezabudnuteľné momenty života.

Pozrite si všetky články od Mon Laciková

Komentárov

wonderful comments!