Najškodlivejšia veta

Autor: Michal Hrehuš 13.11.2018 0 Komentárov 886 videní

Bohužiaľ, až príliš veľa ľudí uverilo, že ciele sú na to, aby sme niečo dosiahli. A ak sa pustia len do toho, o čom už dopredu vedia, že to dokážu dosiahnuť.

V tom však nie je žiadna inšpirácia. Ciele sú na to, aby sme rástli.

Predstavte si takúto situáciu. Možno ste ju dokonca aj zažili…

Žiak na základnej škole príde nadšený s tým, kam chce ísť ďalej študovať na strednú. Je to niečo, čo ho skutočne fascinuje. Láka ho to, no má v sebe aj štipku strachu, či je to skutočne to pravé preňho, a či to zvládne.

Chce dobrú radu, podporu, povzbudenie… A čo dostane?

„Tam nechoď. To nezvládneš.“

Žiadna odpoveď by v tomto prípade napáchala menej škody.

Namiesto toho, aby sa naučil, že je v poriadku myslieť vo veľkom, ísť za niečím, čo skutočne chce a objavil vďaka tomu vnútornú motiváciu prekročiť svoj tieň, sa mu do podvedomia zapíše: „To nezvládneš.“

Ako málo niekedy stačí, aby iskra zhasla. 🙁

Ak sa vám niečo podobné stalo alebo máte oblasť života, kde úraduje podvedomá myšlienka: „To nezvládneš,“ vedzte toto…

Nikto na svete nedokáže ani len odhadnúť, nieto ešte správne určiť, čo všetko dokážete, alebo čoho všetkého ste schopní. Dokonca ani vy!

To, čo sa v jednom momente môže zdať ako: „Toto by som ja nikdy takto nedokázal,“ sa o rok môže zmeniť na: „Som na seba hrdý, že som sa prekonal.“

Všetko, čo si to žiada, je pochopenie, že ciele nie sú len na to, aby sme niečo s istotou dosiahli. Ciele sú predovšetkým na to, aby sme rástli.

Na záver: Ak ste našli v tomto článku niečo hodnotné pre vás alebo vás v niečom inšpiroval, podporte nás zdieľaním. Je to najlepší spôsob, ako podporiť kvalitný obsah. Vy rozhodujete o tom, čo letí. ↓

O autorovi: Michal Hrehuš

Michal Hrehuš

Podporujem ľudí v tom, aby robili to, čo milujú, boli bohatí a šťastní.

Som autorom prvých motivačných kalendárov a spoluautor Motivačného diára. Založil som I Can Academy, stránku Myslím pozitívne - oficiálny blog Veselých vecí na Facebooku a Myšlienku dňa.

Pozrite si všetky články od Michal Hrehuš

Komentárov

wonderful comments!