Istou cestou k bohatstvu

Autor: Mon Laciková 15.04.2019 0 Komentárov 603 videní

Pre každého znamená bohatstvo niečo iné. Materiálne bohatstvo, duchovné bohatstvo, emocionálne ….

V knihe Istou cestou k bohatstvu sa píše, že práve používaním materiálnych vecí nachádza človek úplný život pre svoje telo, rozvíja svoju myseľ a odhaľuje svoju dušu.

Človek nemôže plne žiť v tele bez dobrého jedla, oblečenia, teplého prístrešia. Myseľ človeka nemôže plne žiť bez kníh a bez času venovaného ich štúdiu, bez možnosti cestovať a pozorovať, bez intelektuálneho spoločenského styku.

Ak chce človek naplno žiť v mysli, potrebuje mať intelektuálne rozptýlenia, potrebuje sa obklopovať umeleckými krásnymi predmetmi, ktoré je schopný používať a oceniť.

Ak chce človek žiť naplno v duši, musí milovať.

Najväčšie šťastie človek prežíva, keď preukazuje láskavosti tým, ktorých má rád. Láska sa najprirodzenejšie a najspontánnejšie prejavuje v dávaní. Používaním materiálnych vecí človek nachádza plný život pre svoje telo, rozvíja si myseľ a odkrýva svoju dušu. Byť bohatý je preto pre človeka veľmi dôležité.

Túžba byť bohatý je úplne v poriadku. Ak ste normálny človek, nemôžete sa tomu ubrániť. Je úplne správne, keď budete venovať najvyššiu pozornosť tomu, ako zbohatnúť.

Napíšte nám čo pre vás znamená bohatstvo?

Na záver: Ak ste našli v tomto článku niečo hodnotné pre vás alebo vás v niečom inšpiroval, podporte nás zdieľaním. Je to najlepší spôsob, ako podporiť kvalitný obsah. Vy rozhodujete o tom, čo letí. ↓

O autorovi: Mon Laciková

Mon Laciková

Energická žena s pozitívne naladeným životným entuziazmom a dobrodružnou dušou. Rada sa na svet pozerám cez objektív a zachytávam krásne, nezabudnuteľné momenty života.

Pozrite si všetky články od Mon Laciková

Komentárov

wonderful comments!