Dovoľte si…

Autor: Mon Laciková 21.08.2019 0 Komentárov 1150 videní

Premýšľate občas nad vecami, po ktorých túžite, či si ich skutočne môžete dovoliť? Niekedy sú to maličkosti, inokedy zážitky, radosť… príliš premýšľate, či si to vôbec smiete dovoliť.

Keď žena chudne nedovolí si čokoládu či zákusok. Alebo pred tým, ako dostanete plácu za prácu premýšľate, či si kúpite tie vysnívané šaty, ktoré chodíte každý týždeň obzerať do obchodu. Premýšľate či tento rok pôjdete na dovolenku a neodložíte to o rok, pretože teraz potrebujete dokončiť výsadbu zelene okolo domu. Či pôjdete na kurz, po ktorom už dávno túžite, alebo za tie peniaze kúpite niečo do domácnosti. Či ukážete navonok pred ľuďmi radosť zo synovho úspechu, alebo sa budete báť prejaviť radosť, lebo čo keby ste to „zakríkli“, alebo by vám závideli. Je veľa vecí, ktoré by som mohla uviesť ako príklad 🙂

Ale jednoducho si to nedovolíte. Prečo? Lebo…. lebo odpoveď si vždy nájdete.

Tak ako vždy nájdete odpoveď, prečo si to nemôžete dovoliť, zamyslite sa nad tým, prečo by ste si to mohli DOVOLIŤ.

DOVOĽTE SI

Dovoľte si zákusok či čokoládu aj keď držíte diétu a potešte mlsný jazyk.

Dovoľte si radovať sa zo synovho úspechu. Aj keby vám mali závidieť. To nie je vaša starosť.

Dovoľte si kúpiť šaty, v ktorých sa budete sebavedome niesť po ulici a tešiť sa z nich.

Dovoľte si oddychovať, lebo si to vaše telo a myseľ žiada. Nič vám predsa neujde.

Dovoľte si ísť za usporené peniaze na dovolenku k moru, na hory, či hocikde kde vám srdce ráči a naplno si ju užite, lebo si ju zaslúžite.

Dovoľte si cez víkend dlhšie pospať, veď práca vás počká a možno postačí len pol hodinka navyše a o to viac sa s radosťou pustíte do práce.

Dovoľte si prežívať úspech, šťastné chvíle, radosť z maličkostí. Úspech spočíva v šťastnom živote a šťastný život je sledom šťastných chvíľ. Ale väčšina ľudí si však šťastné chvíle nedovoľuje, pretože majú príliš veľa práce, príliš málo času v snahe mať šťastný život.

Všetci ste hodnotné bytosti a zaslúžite si hojnosť. Dovoľte si hojnosť.

Viac si vychutnávajte a menej naprávajte.

Viac sa smejte, radujte a menej plačte.

Očakávajte pozitívne veci a menej negatívne.

Nič nie je dôležitejšie, než aby ste sa cítili dobre. Tak si to DOVOĽTE.

Skúšajte to a sledujte, čo sa bude diať.

Na záver: Ak ste našli v tomto článku niečo hodnotné pre vás alebo vás v niečom inšpiroval, podporte nás zdieľaním. Je to najlepší spôsob, ako podporiť kvalitný obsah. Vy rozhodujete o tom, čo letí. ↓

O autorovi: Mon Laciková

Mon Laciková

Energická žena s pozitívne naladeným životným entuziazmom a dobrodružnou dušou. Rada sa na svet pozerám cez objektív a zachytávam krásne, nezabudnuteľné momenty života.

Pozrite si všetky články od Mon Laciková

Komentárov

wonderful comments!