Dnes je deň…

Autor: Mon Laciková 04.02.2021 0 Komentárov 719 videní

„Tento deň má nezmernú hodnotu. Nevrátia ho späť ani všetky peniaze na svete. Preto ho využijem naplno, budem si ho užívať a ctiť.

DNES si naplním hlavu veľkými snami, aby v nej nezostalo miesto na malicherné pochybnosti. Vymením mentalitu obete za mentalitu víťaza. Budem mať na pamäti, že najväčší rast spočíva za hranicami mojich obmedzení.

DNES si budem pamätať, že kým sa naplno neoddám svojim cieľom, nikdy naplno nevyužijem svoj talent. A kým moja túžba slúžiť svetu neprekoná pocit osobnej neistoty, nebudem môcť využiť vzácne hodiny dňa na to, aby som vykonal dobro.

DNES si budem uvedomovať, že mojím cieľom je vyhnúť sa falošnej nadradenosti, zostať úprimným, pokorným človekom – s oboma nohami na tejto požehnanej zemi. Keď na mňa budú pesimisti a neprajníci hádzať kamene, odpoviem im vľúdnosťou a láskou, aj keď sa správajú zle a nezaslúžia si to. Ak sa zo mňa budú kritici vysmievať – ako to robia už od môjho detstva – , vezmem kamene, ktoré do mňa hádžu, a vybudujem z nich monument majstrovstva. A ak ma budú ostatní nazývať čudákom, ako to často robievajú, usmeje sa na nich s hlbokým presvedčením a vedomím, že náš svet menia len čudáci, odpadlíci a excentrickí ľudia. Byť iný je naozaj skvelé. A výstrednosť je v móde.“

Z knihy: Klub ranostajov – Robin Sharma

Na záver: Ak ste našli v tomto článku niečo hodnotné pre vás alebo vás v niečom inšpiroval, podporte nás zdieľaním. Je to najlepší spôsob, ako podporiť kvalitný obsah. Vy rozhodujete o tom, čo letí. ↓

O autorovi: Mon Laciková

Mon Laciková

Energická žena s pozitívne naladeným životným entuziazmom a dobrodružnou dušou. Rada sa na svet pozerám cez objektív a zachytávam krásne, nezabudnuteľné momenty života.

Pozrite si všetky články od Mon Laciková

Komentárov

wonderful comments!