Čas na zmenu

Autor: Mon Laciková 19.03.2020 0 Komentárov 657 videní

Stromy podliehajú ročným obdobiam a podľa toho by sa mali aj ľudia zariadiť.  

V zime sú stromy suché, akoby mŕtve, ale hlboko vo vnútri v nich začína proces, ktorý vyvrcholí na jar.

Dovoľujete si v zime oddych, stagnáciu pred ďalším rastom? Vyhradíte si čas na rozmýšľanie, čas na oddych a čas poučiť sa zo svojich chýb? Alebo chcete vždy dokonale fungovať, všetko zvládať, prácu, rodinu…?

Vnímajte ročné obdobia a naučte sa oddychovať, pozrieť sa do seba, byť trpezlivým v obdobiach útlmu, v období zimy ako tie stromy. Doprajte si dostatok času na zmenu.

Doprajte si a prežívajte všetky ročné obdobia, presne tak, ako po sebe idú. Poddajte sa vplyvu každého z nich.

Jediný spôsob, ako nájsť spojenie so svojimi vlastnými obdobiami, je sledovať a pozorovať ročné obdobia prírody. Pozorujte stromy ako sa menia počas ročných období, pozorujte slnko kedy vychádza a zapadá, pozorujte mesiac.

Získajte cit pre nemechanické meranie času a uvidíte, či sa na to naladíte a budete sa na svoje pokroky pozerať inak.

„Napodobňujte stromy. Naučte sa strácať, aby ste mohli znovu ožiť, a pamätajte, že nič nezostáva dlho rovnaké.“ – May Sartonová

Na záver: Ak ste našli v tomto článku niečo hodnotné pre vás alebo vás v niečom inšpiroval, podporte nás zdieľaním. Je to najlepší spôsob, ako podporiť kvalitný obsah. Vy rozhodujete o tom, čo letí. ↓

O autorovi: Mon Laciková

Mon Laciková

Energická žena s pozitívne naladeným životným entuziazmom a dobrodružnou dušou. Rada sa na svet pozerám cez objektív a zachytávam krásne, nezabudnuteľné momenty života.

Pozrite si všetky články od Mon Laciková

Komentárov

wonderful comments!