Stanka Sobolová: Kam ide vaša pozornosť, tam ide vaša energia

Autor: I Can Academy 17.08.2017 0 Komentárov 2599 videní

Blíži sa začiatok školského roka a my sme pre všetkých školákov pripravili pomôcku – Školský motivačný diár 2017/2018. 

Aby sme vám pomohli ešte viac, oslovili sme autorov cvičení a príspevkov v diári s otázkami o svojich školských časoch.

Poďte si dnes prečítať, čo Stanka Sobolová (napísala príspevok Aby čas nikam neutekal – technika Pomodoro) vlastne robí, čomu sa venuje, čo ju motivuje a čo prezradila o svojom príspevku v školskom diári 🙂

1. Ahoj Stanka, predstav sa prosím našim čitateľom, kto si, aká si osobnosť, čo robíš a čomu sa venuješ?

Som manželka, mama 2 krásnych synov a žena milujúca život so všetkým, čo prináša. Pôsobím ako lektorka, autorka a certifikovaný Terapeut Duše.

V roku 2014 som založila spoločnosť Šťastná žena, ktorej hlavným poslaním je pomáhať ženám rozkvitnúť. Vediem svoje vlastné semináre – Víkendy šťastných žien, prednášam, blogujem, tvorím knihy a online kurzy. Pre mňa predstavuje šťastná žena základ šťastnej a zdravej rodiny.

Ak je žena spokojná, môžu z toho čerpať jej partner i deti. Preto sa vo svojej práci zameriavam najmä na ženy.

2. Čo ťa v živote motivuje?

Zmysluplnosť. Mám veľmi silnú vnútornú motiváciu, keď robím niečo, čo mi dáva zmysel. Vtedy každá moja bunka tancuje, tvorím vo veľkej radosti a výbornej energii a vôbec sa nemusím do ničoho nútiť. Veci akoby išli samé, inšpirácia plynie a výsledok je vždy fantastický.

3. Čo by si poradila sebe, keby si opäť mala byť žiačka/študentka?

Nemusíš byť perfektná vo všetkom.

4. Ako si spomínaš na školské časy?

Učila som sa vždy rada a ostalo mi to vlastne doteraz.  Bolo to preto, lebo som si vyberala odbory, ktoré ma bavili. Pretrpela som hádam iba matematiku a účtovníctvo, ale nič strašné to nebolo.

Mám talent vymýšľať si rôzne mnemotechnické pomôcky a rôzne zlepšováky, takže som zvládla aj to, čo sa mi veľmi učiť nechcelo. No a samozrejme školské časy boli aj o vzťahoch – vysoká škola mi dala napríklad moju najlepšiu kamarátku.

5. Aký príspevok si napísala do školského diára a prečo?

Je to príspevok o premyslenom plánovaní a technike Pomodoro. Vybrala som ju preto, lebo ju považujem za jednu z najúčinnejších techník práve pre študentov.

Pomôže im lepšie sa koncentrovať na to, na čo potrebujú a efektívnejšie narábať so svojím časom. Stať sa pánom svojho času je jedna z najdôležitejších zručností, ktoré by sme mali v živote zvládnuť.

6. Keby si mohla dať 1 radu žiakom na nasledujúci školský rok, aká by to bola?

Kam ide vaša pozornosť, tam ide vaša energia. Zameriavajte sa preto hlavne na to, čo chcete, aby vo vašom živote rástlo a rozvíjalo sa.

A snívajte vo veľkom! Naozaj sa to oplatí 🙂

Veľmi pekne ďakujeme Stanke Sobolovej za rozhovor.

Keď aj vy chcete zažiť inšpirujúci, radostný a motivujúci školský rok 2017/2018, kliknite SEM a objednajte si hneď školský diár.

Na záver: Ak ste našli v tomto článku niečo hodnotné pre vás alebo vás v niečom inšpiroval, podporte nás zdieľaním. Je to najlepší spôsob, ako podporiť kvalitný obsah. Vy rozhodujete o tom, čo letí. ↓

Komentárov

wonderful comments!